Запрошення на тендер (ITT)

Запрошення до участі у тендері або ITT – це офіційний документ, виданий органом, що здійснює закупівлі, який визначає сферу дії проекту та пропонує організаціям подати офіційний тендер для участі у роботах.

Зазвичай у державному секторі перед запрошенням до участі у тендері передує кваліфікаційна анкета (PQQ), яка діє як фільтр для визначення придатності, і тому організація вже оцінена за певними критеріями, необхідними для успішної реалізації проекту. Критерії отримання запрошення, як правило, базуються на фінансовій стабільності та історії торгівлі, попередньому досвіді, ключовій компетентності, можливостях та стандартах якості. Це стосується потенційних постачальників під час торгів за контрактами як на товари, так і на послуги.

Тендерний документ зосереджується на «як». Як буде доставлятися робота і, звичайно, скільки це буде коштувати покупцеві.

Що означає ITT?

Запрошення до участі у тендері (ITT) – це якраз це запрошення до зацікавлених сторін. Отримання цього запрошення не означає, що буде отримано контракт. Дійсно, п’ять-дванадцять інших організацій також могли отримати ІТТ. У деяких галузях може бути навіть більше. І всі нададуть відповідь на документ ITT, і влада вибере найбільш кращого учасника, виходячи з критеріїв якості та ціни.

До запрошення до участі у тендері застосовуються ті самі правила, що описані в блозі PQQ. Однак є набагато більше можливостей для маневру з ІТТ, ніж з PQQ, оскільки він охоплює те, що буде робити заявник. Прийняти участь у тендері можна на сайті sale.ueex.com.ua.

Тендер все одно міститиме деякі “правила” та задаватиме питання в процесі закупівлі, тому обов’язково потрібно прочитати його дуже уважно, перш ніж ручка потрапить у папір. ITT, як правило, має набір критеріїв оцінки та мінімальні вимоги, тому важливо надати оцінювачу саме те, що він шукає, оскільки це конкурентні тендери на державні контракти.

Формат ITT різниться в різних галузях та необхідних послугах, і як такий не існує двох однакових. Деякі з них є розпорядчими, а інші – слабо визначеними. Хтось дуже чітко викладає, як реагувати на тендерний документ, а хтось – ні.

Шляхом дотримання правил можна реагувати на ІТТ досить просто.

Запрошення на тендер (ITT)

Варто прочитати кілька разів запрошення до участі у тендері та написати будь-які спеціальні вимоги, серед яких повинні бути:

 • Призначення на тендер керівника проекту, керівника або автора заявок;
 • організація друку та палітурки та будь-які інші критерії подання (якщо потрібно);
 • призначення коректора;
 • призначення колектора. Ця особа буде центральним пунктом для отримання всієї інформації і, як правило, буде відповідати за форматування та подання пропозиції;
 • прохання пояснити будь-які неоднозначні моменти;
 • досягнено консенсусу щодо тем, що виграють заявки, для запрошення до участі у тендері;
 • погодженоролі та обов’язки;
 • розпочато написання відповіді на ITT;
 • проведенорегулярні зустрічі та використано зворотній зв’язок;
 • заявка прочитана та затверджена;
 • коректура;
 • заяву роздруковано та подано у паперовій формі або на Інтернет-порталі;
 • забезпечення доставки та отримання квитанції.

Час від подання відповіді до ІТТ та присудження контракту може варіюватися, але, як правило, це чітко викладено в запрошенні до тендерної документації і складатиме як мінімум три-чотири тижні. Детальніше прочитати про проведення тендеру щодо продажу лісу-кругляку можна на сайті sale.ueex.com.ua/news/aukcion-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-na-prozorro-prodazhi.